Zpět na seznam

Základy běžné údržby bazénu

videonávod

Je letní sezóna, voda má okolo 30 stupňů Celsia a koupete se téměř denně. Pojďme si krátce projít, jak se správně v hlavním období průběžně starat o bazén.

Následující činnosti byste měli dělat asi jednou až dvakrát za týden.

Nejdřív síťkou sejměte nečistoty z hladiny a pak je vysajte i ze dna bazénu. K tomu můžete použít například poloautomatický bazénový vysavač swim cleaner. Ušetří vám práci i peníze.

Další na řadě je zjištění pH vody, kdy s výhodou využijete pH testery. Na základě jejich údajů si vyberete přípravek pH plus nebo pH mínus, abyste zásaditost nebo kyselost vody upravili na optimální úroveň okolo sedmi. Následuje kontrola kapkovým nebo proužkovým testerem a případné doplnění dezinfekce vody.

K dispozici je celá řada přípravků bazénové chemie Vodnář. Jejich konkrétní použití si ukážeme v dalších videích. Teď je dobré, abyste věděli, že existuje chlorová a bezchlorová chemie. Každá má své výhody a použití.

Kromě dezinfekce můžete průběžně vodu také čiřit, aby měla jas a jiskru. Jedná se proces, kdy ve vodě prakticky neviditelné částice nečistot vyvločkujete na větší shluky, které se pak lépe zachytí na filtru. K tomu použijete přípravky Jiskra, Vločka. Pokud je počasí velmi teplé a teploty se pohybují běžně nad 28 stupňů Celsia, upravujte jednou týdně vodu šokovou oxidací. Stačí opravdu málo – 20 gramů chlorového granulátu anebo 5 decilitrů Oxy-light na 10 kubíků vody, abychom vodě zachovali jiskru a předcházeli problémům. Jednou týdně také proveďte zpětný proplach filtru, aby nečistoty odplynuly do odpadu.

Když budete takto pravidelně postupovat, vydrží vám bazén celou sezónu čistý a s průzračnou vodou.


Další videa