Zpět na seznam

Desinfekce bazénů bezchlorovou chemií

videonávod

Pro ošetřování vody ve vašem bazénu můžete zvolit jednu ze dvou řad bazénové chemie - chlorovou a bezchlorovou. Pojďme se teď podívat, jak úspěšně využít bezchlorovou řadu.

Bezchlorová chemie je vhodnou alternativou pro ošetřování bazénové vody. Proti mikroorganizmům působí širokospektrálně, nemá vliv na pH vody a vydrží i vyšší teplotu vody bez ztráty účinnosti. Kromě toho nepoškozuje nijak konstrukci ani technologii bazénu a hlavně nedráždí pokožku, oči ani sliznice.

Jak správně ošetřovat vodu bezchlorovou chemií si teď projdeme krok za krokem.Základním přípravkem této řady je Guanicid. Při jeho prvním použití se aplikuje přímo do vody při zapnuté filtraci. Ošetření provádějte bez přítomnosti osob v bazénu. Koupat se ale můžete už po krátkém promíchání vody. Další údržba je velmi jednoduchá. Zhruba jednou za dva týdny dávkujete podle instrukcí na obalu přípravek do vody. V případě vyšší zátěže nebo ztrátě průzračnosti vody častěji.

Nutnost dávkování si ověříte nejlépe kapkovým testerem, který vám změří obsah Guanicidu ve vodě. Pro dlouhodobé udržení kvality vody doporučujeme používat Guanicid v kombinaci s oxidačním přípravkem OXY LIGHT. Ten zajistí oxidaci vzniklých organických nečistot v bazénu. Současně můžete pravidelně využívat i přípravek JISKRA, který průběžně čeří vodu.

Přechod z chlorové na bezchlorovou chemii přitom nemusíte nijak zvlášť řešit. Stačí vysadit chlorovou chemii, počkat několik dnů až obsah volného chloru klesne na minimum a začít používat bezchlorovou.


Další videa