Zpět na seznam

Jak se zbavit řasy v bazénu

videonávod

Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám. Stěny a dno bazénu jsou oslizlé a viditelně porostlé drobnou řasou.

Prvním krokem je umrtvení řasy přebytkem algicidního přípravku. K tomu je ideální použít chlorový granulát AKCE nebo AKCE aktiv. Upravte pH na 6,5 až 7, nadávkujte maximální doporučené množství podle návodu a nechte působit alespoň po dobu jednoho oběhu filtrace. Měli byste pozorovat změnu barvy i tvaru řas.

Potom dno i stěny bazénu mechanicky očistěte od odumřelých řas kartáčováním a odsáváním na filtr. Pokud je jich velké množství, pak přímo do odpadu, protože filtr by se mohl ucpat.  Jakmile jste hotovi, filtr propláchněte. Následně rozptýlené řasy a nečistoty při zastavené filtraci vyvločkujte a nechte asi 12 hodin vodu stát. K tomu se hodí ideálně VLOČKA s vyšší koncentrací účinných látek. Vyvločkováním nečistot se také zbavíte i veškerého fosfátu ve vodě, který je motorem růstu řas.

Nečistoty se díky vločkovači shluknou do vloček a usadí se na dně bazénu. Jejich vysávání neprovádějte přes filtraci, ale přímo do odpadu, aby se jemné vločky na filtru nerozbily a nevracely se zpět do bazénu.

Při zpětném proplachu filtru nezapomeňte, že než se ve filtraci tlakem vody zvedne písek, a než se začne filtr proplachovat, prvních asi dvacet až padesát litrů vody teče čistých. Teprve potom se začne vyplavovat nečistota. Jakmile se opět objeví čistá voda, zpětný chod zastavte. Nyní dávkujte algicidní přípravek NA ŘASY podle návodu a také nastavte průběžné dávkování dezinfekce.

Po tomto procesu byste měli mít bazén bez řas a opět připravený ke koupání. Pokud je hladina volného chloru stále vysoká, tedy více než 3 desetiny miligramu na litr, vyčkejte až přirozeně poklesne anebo dávkujte přípravek NEUTRALCHLOR podle návodu.


Další videa