Nový Guanicid


Guanicid je vlajkovou lodí přípravků Vodnář pro bazény a jako bezchlorovou dezinfekci jej užíváte již od roku 2008. Během let nicméně pracujeme se složením, aby byl přípravek účinnější, uživatelsky bohatší, odpovídal nejnovějším poznatkům o chemických látkách a zároveň byl v souladu s legislativními požadavky.

Stejná účinnost jako chlorová dezinfekce

Pro rok 2021 a následující jsme připravili nové složení, které jsme obohatili o flokulant a zvýšili tak váš uživatelský komfort. Původní 3v1 jsme rozšířili na 4v1, abyste, pokud možno, s jedním přípravkem obsáhli komplexní základní péči o bazénovou vodu a ta byla zdravotně nezávadná, jiskrně čistá a bez řas. Nový Guanicid dezinfikuje vodu od patogenních mikroorganizmů, potlačuje tvorbu řas, oxiduje organické nečistoty a vločkuje, tedy projasňuje vodu.

Na novém složení je unikátní účinnost přípravku při snížení obsahu synteticky vyráběných chemických látek. Významným přínosem se ukázala výměna jedné ze složek za přírodní extrakt, který se vyznačuje lehkou biocidní aktivitou a běžně se užívá jako preventivní výživový doplněk. V kombinaci s ostatními složkami receptury jsme byli sami překvapeni, že nové složení dokáže do minuty likvidovat v testech sledované patogenní bakterie enterococcus faecalis a e-coli, čímž jsme se dostali v rychlosti působení na úroveň chlorových přípravků. Novou recepturu jsme hledali a testovali během loňského jara a léta u nás, na podzim pak účinnost testovaly laboratoře Státního zdravotního ústavu. Podařilo se nám dosáhnout ideální kombinace a synergie, aniž bychom výrazně nákladově recepturu zatížili a výrazně museli zvýšit cenu přípravku.

Bazénová voda má přece jen jiné požadavky na kvalitu než voda v zatopeném lomu nebo rybníku, kam zajdeme v podvečer a bez určité dávky chemie vodu s klasickým cirkulačním oběhem přes filtraci vodu zdravou a průzračnou neudržíte. Ačkoli jsme chemici, i my jsme stejní uživatelé jako vy a hledáme „zelenější cestu“, kdy naše přípravky budou obsahovat látky, které jsou šetrné k člověku i životnímu prostředí. A když to půjde, tak které pochází z přírodního zdroje. Jsme nevýslovně rádi, když se nám na této cestě podaří pokročit a podělit se s vámi o výsledek.

Radostné chvíle pohody u bazénu přeje
váš Vodnář