Jaro, vítej! Ale…


I když poslední dny jsme museli „za kamna vlézt“, počasí je typicky aprílové a jarní. Po příjemné zimě a březnovém sluníčku se řada z nás již pustila do odzimování, protože koupací sezónu můžeme zahájit o dobrý měsíc dříve než v jiných letech.

Základní příprava bazén po zimě

Vy, kteří jste se k tomuto kroku ještě neodhodlali, vězte, že by bylo dobré jít bazén zkontrolovat a pokud je v něm voda a vy víte, že další dva tři týdny zprovozňovat nebudete, alespoň lehce zašokujte a přidejte trochu přípravku Na řasy. Teplé a slunečné dny vodu mohly vodu ohřát nad 15°C, troufám si tvrdit, že i dno bude plné hmyzu a jiných nečistot, konzervace zazimovacích přípravků již je spotřebována, takže biologické pochody se mohou rozběhnout až překvapivou rychlostí. Bude nás to stát jen několik minut, ale ušetříme hodiny práce a spoustu peněz, které bychom vynaložili s odstraněním rozbujelé řasy.

Kdo nechcete ztrácet čas přemýšlením nad odzimováním, připomínám, že u nás můžete nakoupit stejnojmenný box ODZIMOVÁNÍ, ve kterém jsou nejdůležitější přípravky již poskládány. Cena je výhodnější než produkty kupovat po jednom.
V souvislosti s odzimováním nechci opomenout, že návod jak na ně a na jiné problémy či údržbu můžete najít nejen v psaném návodu, ale nově též na našich webových stránkách ve video klipu.
Méně zkušeným a zapomnětlivým by se mohla hodit jednostranná příručka “CO NAKOUPIT“, kterou najdete v aktualitách a rovněž u vašich obchodníků.
Nezapomínejte na měření vody, které vám ušetří chemii. Letos máme TESTER 3v1 ve výhodnějším balení s obsahem 10 proužků.
Připomínka, že MOŘSKOU SŮL, šlágr posledních let u nás můžete rovněž nakoupit již několik let.
Jedním dechem ale dodáváme, že jsme nijak nepolevili v nabídce a kontrole jakosti CHLOROVÉ I BEZCHLOROVÉ ŘADY bazénové chemie, tak abyste s Vodnářem měli vodu lepší než „ze žurnálu“.

Na sezónu máme nachystané ještě nějaké novinky, ale o nich, až budou aktuální a připravené do distribuce. Do té doby přeji více a mnoho slunečných dnů a vodu akorát.
Apropó – všechny z vás, koho zajímají jezírka, bych rád přesměroval na náš web www.jezirka-vodnar.cz, kde se dozví o novinkách pro letošní sezónu a řadě užitečných informací, třeba o odzimování.

Váš Vodnář