Zpět na seznam

Optimální pH v bazénu

videonávod

Video návody pomůžou všem uživatelům produktů Vodnář s prevencí a řešením základních problémů jakými jsou boj s řasou, zazelenání vody, stability pH, tvrdostí apod. Pokud se budete o vodu pravidelně starat, udržíte si bazén či spa, čistý a bez řas a zákalů po celou sezónu.

Při běžném používání bazénu se hodnota pH vody pomalu mění podle místního složení a tvrdosti vody.

Kyselá nebo zásaditá voda přitom není dobrá pro zdravé koupání. Vedle toho je vyšší pH důvodem snížení účinnosti a zvýšení spotřeby dezinfekčních prostředků.
Při vyšším pH navíc dochází k vylučování solí, vzniku zákalů a také vodní řase se daří více v zásadité vodě. Naopak při nízkém pH dochází ke korozi kovových dílů bazénu nebo blednutí barev plastů fólií. Proto je vhodné hodnotu pH alespoň jednou za týden testovat. K tomu slouží pH testery z nabídky bazénové chemie Vodnář.

Při používání chlorové a bezchlorové dezinfekce by se hodnota pH měla pohybovat mezi sedmi celými a dvěma až šesti desetinami. U kyslíkové dezinfekce je vhodný rozsah trochu níž – od sedmi celých až po sedm celých čtyři hodnoty pH.

Ke správné úpravě pH vody slouží přípravky PH MINUS a PH PLUS. Jak už názvy napovídají, v případě zásadité vody snížíte pH pomocí přípravku PH MINUS. Naopak v případě kyselé vody s pH méně než 7, využijete přípravek PH PLUS.
Díky správnému pH budete mít zdravé koupání po celou sezónu.


Další videa