Zpět na seznam

Jak na vysokou tvrdost vody

videonávod

Úroveň kvality vody v bazénu určuje vedle dalších faktorů i tvrdost. Tedy především to, kolik zdroj vody obsahuje rozpuštěných solí vápníku a hořčíku. Ideální tvrdost se pohybuje mezi sedmi až dvanácti stupni dH, což je německá stupnice. Tento rozsah znamená středně tvrdou vodu.

Pokud je tvrdost vyšší, začínají se tvořit zákaly a usazeniny. V takové chvíli je vhodné použít přípravek na maskování tvrdosti. Ten zabraňuje vylučování vápenatých, hořečnatých solí, a také železnatých solí, které se mohou projevit ve formě hnědých, obtížně odstranitelných vloček.

Přípravek je nutné použít hned po napuštění bazénu. Počáteční dávkování doporučujeme 300 mililitrů na deset kubíku vody. Další ošetření je nutné provést při každém doplnění čerstvé vody. Před další úpravou vody jako je třeba úroveň pH nebo desinfekce, nechte vodu několik hodin cirkulovat. Přípravek Maskovač tvrdosti nikdy nepoužívejte těsně před ošetřením vody flokulantem jako jsou přípravky Vločka Klasik nebo Vločka Super.

Dejte Maskovači tvrdosti čas, aby dokázal vyvázat nevhodné anorganické soli. Pak bude váš bazén čistý, bez zákalů a usazenin.


Další videa