Napršelo nám do bazénu…..


Na vině ovšem nejsme my, jen té vody z vrchu bylo tolik, že si našla cestu i do našeho bazénu.

Pozor na letní bouřky

Tak deštivý červenec málokdo z nás pamatuje. Nejen, že byly a jsou chladné noci a co přes den teplotně získáme, večer zase ztratíme, ale mnozí z nás mohli být překvapeni z vyšší hladiny vody aniž bychom ji do systému dopouštěli. Na vině ovšem nejsme my, jen té vody z vrchu bylo tolik, že si našla cestu i do našeho bazénu.

A zde prosím všechny majitele venkovních bazénů o vyšší pozornost. Tak jak je dešťová voda ta nejlepší pro zahrádkáře, tak pro nás představuje značné nebezpečí. Jednak se v dešťové vodě rozpustí plyny uhlíku, síry a dusíku, které se v atmosféře vyskytují přirozeně anebo díky průmyslové a zemědělské výrobě a spíše snižují pH, a pak po dopadu na zem spláchne dešťovka prach, pyl, trus, uhynulý hmyz, rostliny a s nimi mikroorganismy. Stačí i 100 litrů a než se nadějeme, všechna volná dezinfekce ve vodě se „spotřebuje“ na neutralizaci zanešených nečistot a pokud se právě nekoupeme, k vodě nechodíme, světe div se, po týdnu bez dozoru najdeme vodu nahnědlou, zakalenou, bez jiskry, s vrstvou kalu na dně anebo dokonce zelenou. A my se divíme taky. Takže i když se nekoupeme, nezapomeňme občas zajít k vodě a zkontrolovat hodnoty dezinfekce a pH. Neunikneme sice vyčištění vody, ale včasným přídavkem dezinfekce předejdeme růstu řas.

Druhá polovina prázdnin bude jistě lepší!

Váš Vodnář

P.S. Jak vyčistit bazén najdeme v návodu na jiném místě těchto stránek ( vysát, propláchnout filtr, upravit pH, oxidovat organické nečistoty + přidat dezinfekci, popř. přidat vločku na projasnění, nechat bežet 12hod čerpadlo, ještě jednou vysát a propláchnout filtr – je to prostě trochu mimořádná akce )