Máte domácí mazlíčky?


Chci se s vámi podělit o zkušenosti jednoho z našich zákazníků.

Zařadili jsme

speciální návleky na skimmer

Prý jsme národem pejskařů. Něco na tom asi bude. Sousedům zleva odrostly děti a psa si pořídili na podzim, soused zprava měl pro změnu osm koček, psa neměl nikdy. Ale sousedi přes barák mají každý po jednom. Bydlím na vesnici, tam je zahrada u každého domu, takže mít psa se zde doslova nabízí. Ale přátelé z města mají nějakého pejska až na pár výjimek z bytovky všichni. Z osmi domácností pět a aby se to vyrovnalo, tak v jedné jsou dva a v další hned tři psi. Také mají zahrady a tři z nich mají zapuštěný bazén. A proč toto téma?

Chci se s vámi podělit o zkušenosti jednoho z našich zákazníků. Povídal mi při jedné návštěvě: „Pane Míčo, ta vaše chemie je skvělá (to vím, ale ještě raději to slyším i od uživatelů) , ale já vám měl ještě vloni v bazénu řasy a nemohl jsem se jich zbavit ani s těmi chloršoky, tabletami a algicidy. Jak jsem vodu i bazén vyčistil, do měsíce byla zase zelená. Tak jsem jej vypustil, to samý! Nakonec jsem  otevřel filtraci a představte si, ten písek byl plný psích chlupů. On do vody nesmí, víte, ale asi jak pořád lítá po zahradě, tak se občas dostane i k vodě nebo to do ní sfoukne vítr nebo co?“ „A vy jste neproplachoval“, ptám se. „Ale jo, jasně že, ale z té filtrace to prostě nešlo ven!“ Přizvedl jsem obočí a nasadil výraz s otazníkem. „No písek jsem prostě vyměnil a od ženských doma teď sbírám staré vysloužilé punčochy, ty dávám na skimmer a představte si, každý týden je vyměňuji, protože jsou plné těch psích chlupů. Voda je jak křišťál a spotřeba chemie třetinová.“

Ha. Nemám bohužel žádné lepší vysvětlení, než jaká najdete v jiných článcích na našem webu o organických nečistotách. Pravděpodobně neustálý přísun nových nečistot byl větší než se dávkovaly chlorové přípravky, které se na nich rychle spotřebovaly a do dalšího dávkování již byla voda bez biocidů, které by zabránily množení řas. V každém případě berte tento článek jako radu a poznatek a pokud byste snad i vy měli zapuštěný bazén, domácího mazlíčka a nekončící peripetie s kvalitou vody, pak zkuste vyměnit písek ve filtraci a síťkou zabránit vniknutí všech drobných nečistot do filtru. Nemusíte krást manželkám punčochy, pro letošní sezónu jsme zařadili do prodeje speciální návleky na skimmer.

Pěknou vodu a slunné dny přeje

Váš Vodnář