Jen vodu s bublinkami, prosím!


Bazén je velký, zato vířivka malá, takže by se mohlo zdát, že i údržba vody je méně náročná. Zní to logicky, ale opak je pravdou.

Vracíte se domů z práce unavení a ve stresu?

Čistou vodu s bublinkami, prosím!

Napustit si vanu je fajn, ale vlézt do vířivky je mnohem lepší. Tento způsob relaxace už dnes dostupný každému. A co víc, narozdíl od veřejných vířivek, kde se nevyhnete kontaktu s chlórem, vodu v domácí vířivce můžete díky Vodnářovi ošetřovat účinnou a přitom šetrnou dezinfekcí bez chlóru Guanicid SPA. Poradíme vám jak

Bazén je velký, zato vířivka malá, takže by se mohlo zdát, že i údržba vody je méně náročná. Zní to logicky, ale opak je pravdou. Čím má voda vyšší teplotu – a ve vířivce dosahuje až 40°C, tím je přitažlivější mikroorganismy, které se navíc v teple čile množí. Nehledě na to, že menší množství vody se rychleji znečistí. Bylo by ale nesmyslné a hlavně drahé vodu po každém použití vyměňovat, proto existuje speciální bazénová chemie i pro vířivky.

Komerční zařízení, jako například lázně nebo hotely, nutí legislativa EU používat k ošetření přípravky obsahující chlór, takže veřejně přístupné vířivky jsou v podstatě tabu pro alergiky, malé děti i jedince s citlivou pokožkou. A rádi se jim vyhnou i ostatní vodomilové, kteří nechtějí riskovat zarudlé pálící oči a kožní problémy a nechce se jim dýchat vzduch páchnoucí po chlóru – tedy mají-li na výběr. A to skutečně mají, protože vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu o domácí vířivky vyvinul výrobce bazénové chemie Vodnář speciální nepěnivou dezinfekci Guanicid SPA, která si zachovává účinnost a současně neobsahuje chlór, takže její používání s sebou nenese žádné z výše uvedených zdravotních rizik. Pořídit si domácí vířivku se tedy dnes vyplatí zdravotně i finančně.